JIŽNÍ AMERIKOU OD OCEÁNU K OCEÁNU
Chile,   Bolívie,   Paraguay,   Brazílie

Oblast je vyhlášena pestrostí přírodních krás od horských hřebenů Kordillér, náhorních planin Altiplana přes poušť Atacama k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě - posvátnému jezeru indiánů Titicaca. Nezapomenutelným zážitkem jsou vodopády Iguazú. Vedle pokladů historie (říše Inků, koloniální období) stojí současný životní styl včetně kultury a tradic indiánů.Navštívíme významná i hlavní města jako Santiago de Chile, La Paz, Asuncion, Rio de Janeiro, ale i slavná hornická města, která svým nerostným bohatstvim vytvářela dějiny říší.

kliknutím na fotografii se zvětší

Hlavní město Santiago de Chile
Hlavní město
Santiago de Chile

Poloha Santiaga je jedinečná
Poloha Santiaga
je jedinečná

Přímořské letovisko Viňa del Mar
Přímořské letovisko
Viňa del Mar

Valparaiso, hlavní přístav Chile
Valparaiso, hlavní přístav Chile

Valle de la Luna, poušť Atacama
Valle de la Luna,
poušť Atacama

Barvy pouště Atacama, Chile
Barvy pouště
Atacama, Chile

Stejná poušť v jiné barvě, Atacama
Stejná poušť v jiné barvě, Atacama

Zelené jezero na Altiplanu, Chile
Zelené jezero
na Altiplanu, Chile

Vulkány Miscanti a Lejia, Chile
Vulkány Miscanti
a Lejia, Chile

Lamy na Altiplanu ve výšce 4 500 metrů, Chile
Lamy na Altiplanu ve výšce 4 500 m., Chile

Vesnice ve výškách Altiplama
Vesnice ve výškách Altiplama

Největší důl na měď na světě Chuquicamata
Největší důl na měď
na světě Chuquicamata

Obr z Atacamy
Obr z Atacamy

Kresby z Atacamy
Kresby z Atacamy

Sbírky muzea zlata, La Paz
Sbírky muzea zlata,
La Paz

Potosí, bohaté doly na stříbro, Bolívie
Potosí, bohaté doly
na stříbro, Bolívie

Hudebníci z And, Bolívie
Hudebníci z And, Bolívie

Vodopády Iguazú - Brazilie / Argentina
Vodopády Iguazú - Brazilie / Argentina

Rio de Janeiro, s horou Corcovado
Rio de Janeiro,
s horou Corcovado

Rio de Janeiro, stadion Maracaná
Rio de Janeiro,
stadion Maracaná

 

C H I L E
Země zaujímající v dlouhém úzkém pruhu téměř 2/3 západní části Jižní Ameriky je dnes velmi vděčným místem pro turisty, kteří zde mohou najít a uspokojit snad všechny své cestovatelské zájmy. Pestrost přírody, života lidí i množství historických památek naplní představy i těch nejnáročnějších.
1.-2.den: Letecky Praha - Santiago de Chile.
3.den: SANTIAGO DE CHILE - hlavní město Chile leží v působivé poloze v kotlině obklopené horami; prohlídka historic. centra, Museo Precolombiano. Výjezd lanovkou na výhledy na horu Cerro San Cristóbal.
4.den: VIŇA DEL MAR je vyhledávaným místem pobytu u moře, zatímco nedaleké VALPARAISO je hlavním přístavem s pravou přímořskou atmosférou a druhým největším městem Chile.
5.den: Přejezd busem do ANTOFAGASTY, města a přístavu a výchozího místa do oblastí proslulé pouště Atacama.
6.den: POUŠŤ ATACAMA představuje v některých částech opravdovou poušť, kde nikdy nepoznali déšť a kaktusy přežívají díky mlhám vytvářejícím místy malé oázy-lomas. Dávní indiáni zde vytvářeli OBŘÍ NÁSTĚNNÉ GEOGLYFY - jedinečné umělecké projevy srovnatelné s obrazci na planině Nazca. Poušť je známá slanými jezery, ale hlavně NEROSTNÝM BOHATSTVÍM. Exkurze do městečka CALAMA uprostřed pouště a do blízkého proslulého obřího lomu na měď CHUQUICAMATA - největšího na světě (možnost prohlídky).
7.den: IQUIQUE je zastávkou, odkud možno vyjet taxi k obřím geoglyfům jako OBR Z ATACAMY (největší zobrazení lidské figury na světě) či k největším skupinovým zobrazením na HŘEBENI PINDAROS.
8.den: ARICA je posledním místem v Chile před hranicí s Peru, přímořskými lázněmi s pěknými plážemi (eventuální vykoupání). Zdejší přístav poskytuje přístup k moři i sousední Bolívii.
9.den: Odjezd busem do Bolívie (hraniční přechod Charaňa). Do La Pazu.

B O L Í V I E
Je nazývána "Tibetem Ameriky" pro svou nejvyšší polohu a největší izolovanost mezi státy Jižní Ameriky. Obyvatelstvo jsou z poloviny praví indiáni s původní kulturou a tradicemi. Je to země kontrastů od náhorních rovin Altiplana k nížinám Amazonie a řeky Paraná.
10.den: LA PAZ - hlavní město Bolívie je nejvýše položené hl. město na světě, rozloženo na výškovém rozdílu 1 km. Prohlídka centra (kostely, muzea, tržiště i proslulý trh čarodějnic).
11.-12.den: Vlakem/busem přes Oruro do vysoko položeného města POTOSÍ - nejproslulejšího hornického města, jehož stříbro dalo bohatství a sílu Španělsku. Dnes je důlež. surovinou cín. Prohlídka koloniálního centra (paláce, kostely), možnost exkurze do některého dolu.
13.den: Přejezd do oficielního hlavního města SUCRE, dodnes s koloniální atmosférou, s mnoha kostely.
14.-15.den: Přejezd do SANTA CRUZ - druhého největšího města Bolívie, které prosperuje díky nálezu nafty a plynu v okolí. Prohlídka ZOO zahrady. Odlet do Paraguaye, Asuncionu.

P A R A G U A Y
Je vnitropevninská země, kterou rozděluje řeka na dvě části: Východní a Západní region spolu se severní částí Gran Chaca. Země patří k chudým státům Latinské Ameriky.
16.den: ASUNCION - hlavní město Paraguaye (katedrála, vládní palác, event.botanic.zahrada).
17.den: Podle časových možností výlet lodí po řece Paraguay do města CONCEPCION, zpět do Asuncionu.

B R A Z Í L I E
18.den: Přejezd přes Coronel Ovideo na hranice s Brazílií do Ciudad del Este a do FOZ do IGUAZÚ na brazilské straně.
19.den: VODOPÁDY IGUAZÚ (UNESCO) na stejnojmenné řece nedaleko vtoku do řeky Paraná na hranici Brazílie s Argentinou i Paraguayí. Svou šířkou přes 3 km překonávají Viktoriiny vodopády a výškou 80 m vodopády Niagarské.
20.den: Výjezd k nedaleké obří PŘEHRADĚ ITAIPÚ na řece Paraná, společném dílu Brazílie a Paraguaye. Večer odjezd busem z Foz do Iguazú přes Sao Paolo (největší město celé Jižní Ameriky) do Rio de Janeira.
21.den: Prohlídka RIO DE JANEIRA (proslulá pláž Copacabana, hora Corcovado se známou sochou Krista, procházka centrem města, botanická zahrada aj.).
22.-23.den: Pokračování prohlídky Ria (hora Pao de Acúkar/Homole cukru, stadion Maracaná aj.)volno, nákupy, odpočinek. Přesun na letiště. Odlet z Rio de Janeira do Prahy.

termín

počet dní

doporučená cena v Kč

05. 11. - 27. 11. 2015

23

73 690,--

Cena zahrnuje: letenku Praha-Santiago de Chile, Santa Cruz-Asuncion, Rio de Janeiro-Praha; místní dopravu, ubytování turistického charakteru, průvodce, informační materiály.
Cena nezahrnuje: :letištní a odjezdové poplatky, vízové poplatky, stravování, 65,-USD na vstupy a spropitné (vybere průvodce )./
Doporučený počet 8 účastníků. Termín a cena jsou doporučeny z poradenského hlediska.

zpět na leteckou nabídku

zpět na abecední nabídku

kontaktní adresa, telefony, e-mail

Autor: © webs